Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rugbyový duch

 

cat_rugby-union-ii.jpg

Duch ragby je krásný.  Solidarita, bojovný duch a smysl pro fair-play jsou ukovány z mramoru jak na trénincích tak při tvrdých  zápasech na stadionech, ale také za zpěvu při 3.poločase.
I když neznáš vášnivé diskuse v šatnách, nepocítil si tvrdost nárazu v kontaktu, necítil pach potu,  vůni kafru,  rytmický klapot špuntů v uličce, můžeš si představit co je to upřímné  přátelství, které se utužuje při setkáních těchto opravdových  chlapů. Zasmušilým, stejně jako hlasitým křiklounům, nesmělým stejně jako velkohubým, vazounům stejně jako  hubeňourům, nabízí ragby své místo každému. Hráči, trenéři, fandové, dobrovolníci, partneři, funkcionáři, muži i ženy, každý má svoji roli, ale musí hájit hodnoty lidského ducha, ducha ragby !

 Myslím si, že je na čase vrátit opět našemu ragby radost ze hry, radost z vykonané práce, radost z vítězství i pokoru z porážky. Respekt ke spoluhráčům, soupeřům, rozhodčím i funkcionářům. Ragby má svoji filozofii a lidské hodnoty, které nás mají spojovat pro společné cíle, ale hlavně k navázání upřímného celoživotního přátelství.

 

Z francouzského sportovního tisku upravil Eda Krützner st., dlouholetý hráč, kapitán i trenér národního týmu.